Öğrenci

2017-2018 Güz Yarıyılı Arasınav Programı için tıklayınız.

2018-2019 Güz Yarıyılı Arasınav Programı için tıklayınız.

2018-2019 Güz Yarıyılı Final Sınav Programı için tıklayınız.

2018-2019 Güz Yarıyılı Telafi Sınav Programı için tıklayınız.Burs başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız...

Fakültemiz Lisans Eğitiminde “İstanbul Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği” uygulanmaktadır.

Stajlar için “İstanbul Üniversitesi Lisans Programları Staj Yönergesi'' uygulanmaktadır.IUPSA (İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK ÖĞRENCİLERİ BİRLİĞİ)

1998 yılında kurulan Türkiye'nin ilk Eczacılık Öğrenci Birliğidir. Birliğin faaliyetleri arasında; Fakülte öğrencilerine Eczacılık öğrenimi hakkındaki bilgi ve düşünceleri derleyerek öğrenimin kalitesinin yükseltilmesi, dünya ile uyumunun sağlanmasına uygun önerilerin getirilmesi, çeşitli yayınlar ve aktiviteler aracılığı ile Fakülte öğrencileri arasında iletişimin sağlanması ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek sağlamak bulunmaktadır. Böylece IUPSA; sosyal ve mesleki anlamda yeni bir eczacı profiline ulaşmayı hedeflemektedir.

IUPSA, sürekli gelişim ve dönüşüm gösteren Eczacılık mesleğinin farklı alanlarını ve bu alanların pratik uygulamalarını bir araya getirecek seminerler, kongreler, geziler ve eğitim programları düzenleyerek öğrencilerin mesleği tanıması ve sahiplenmesi için çalışmaktadır. IUPSA bu çalışmalarını çeşitli departmanları ile sürdürmektedir.

IUPSA Gündem: Eczacılığa dair gündem oluşturmayı, mesleği tanıtıcı çalışmalarda bulunmayı, meslek sorunlarına dair farkındalık oluşturacak çalışmaları gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Bunu kamuoyu yoklaması, video çalışmaları ve röportajlar gibi geniş bir yelpazede çalışarak gerçekleştirmektedir.

IUPSA Haber: IUPSA’nın haber portalıdır. iupsa.com mesleğe dair gelişmelerin köşe yazılarının,  IUPSA etkinliklerinin, duyurularının, Eczacılık öğrencilerine dair haberlerin paylaşıldığı web ortamımızdır.

IUPSA Akademik Departman: Çeşitli araştırmalar üzerine etkinlikler düzenleyerek, departman toplantılarıyla beyin fırtınasına imkan sağlayarak "akademik kariyer" hedefleyen Eczacılık öğrencilerine akademik kariyerinin  temellerini  atmasında yardımcı olmayı amaçlayan IUPSA birimidir.

IUPSANTRAL: IUPSA'nın iletişim ağıdır. Her yıl oryantasyonda ve oryantasyon sonrası 1. Sınıfların santrale kaydı yapılır. Bu sayede sürekli güncellenen rehberi ile IUPSANTRAL fakültede öğrencilerle SMS yoluyla iletişim kurabilmeyi sağlar. Duyuruların yapılması, etkinlik kayıtlarının alınması, anlık haberlerin yayılması gibi işlemler IUPSANTRAL tarafından yapılmaktadır.

IUPSA TV: İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerine mesleki faaliyetler ve akademik gelişim konusunda video tabanlı destek sağlayan, ayrıca güncel mesleki sorunlar hususunda gündemi takip etmek için oluşturulan yepyeni bir IUPSA hizmetidir.

IUPSA mesleki faaliyetlerin yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projeleri, futbol ve satranç turnuvaları gibi sosyal faaliyetler ile öğrenciler arasında iletişim ve birlikteliği sağlamaktadır.

FAALİYETLERİMİZ;

EKAFARMA Eczacılık Zirvesi

Serbest Eczacılık Zirvesi

Adli Tıp Enstitüsü  (Adli eczacılık),Firma, Eczane, İlaç Deposu gezileri 

IUPSATV 

Farklı Pencerelerden Eczacılık Seminerleri Dizisi

Geleneksel Tıp Sempozyumu vb birçok etkinlik hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için iupsa.com adresini ziyaret edebilir, isterseniz sizlerde köşe yazarlığı yapabilirsiniz.

IUPSA’nın düzenlediği etkinliklerden haberdar olmak ve çalışmalarımıza katılmak istersiniz tüm sosyal medya ağlarından @iupsaonline hesabını takip edebilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Fotoğrafçılık Kulübü (Fotofarma)
“İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Fotoğrafçılık Kulübü (Fotofarma), 2007–2008 yılı güz döneminde Prof. Dr. Afife Mat hocamızın danışmanlığında fakültemizde fotoğrafçılığa gönül veren araştırma görevlisi hocalarımız ve öğrenci arkadaşlarımız tarafından kuruldu.
Kuruluş Amacı, Fakültemiz öğrencilerinin ve akademisyenlerinin katılabileceği sosyal ve kültürel aktiviteler yapmak, yeni gelen öğrencilerin üst sınıflarla kaynaşabileceği ortamı hazırlamak, öğrencilerinin ve akademisyenlerin fotoğraf sanatıyla yakından ilgilenmesini sağlamaktır.
Kulübümüz etkinlikleri;
Kulüp üyelerine temel fotoğraf eğitimi verilmesi,
Kulüp üyeleri ile birlikte pratik uygulamalar için fotoğraf gezilerinin düzenlenmesi,
Fotoğraf sanatçılarının fotoğraf gösterilerinin yapılması,
Fotoğraf sergilerinin yapılması,
Yılda bir kez fotoğraf yarışması düzenlenmesi,
Kulüp üyelerini çeşitli fotoğraf sergileri veya etkinliklerinden haberdar edilmesidir.
Fotofarma faaliyetlerine 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü (İSÜF)’ünden Emre Topdemir ve Mehmet Gökalp’in verdiği temel fotoğraf eğitimi dersleri ile eğitime başlandı. 2009 yılı bahar döneminde Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı araştırma görevlisi Ayşe Açma’nın verdiği temel fotoğraf eğitimi dersleri ile devam edildi. Teorik eğitimde alınan bilgiler hafta sonları İstanbul’un çeşitli semtlerine düzenlenen fotoğraf gezileri ile pratik çalışmalara dönüşmesi sağlandı. Gezilerde çekilen fotoğraflar haftalık olarak fakültemizde panolara asıldı. Başta Atlas Dergisinin fotoğraf sanatçılarından ve aynı zamanda üniversitemizin de öğretim üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Yıldırım Güngör, doğa fotoğrafçısı Ali İhsan Gökçen, belgesel fotoğraf sanatçıları Murat Yazar, Şevket Şahintaş, Paşa İmrek ve Deniz Ersoy gibi fotoğraf sanatçıları ağırlandı. Fakültemizde üyelerin katılımı ile 3 sergi düzenlendi; ilk sergi konusuz, ikincisi fotoğraf sanatçısı İsa Çelik tarafından seçilen fotoğraflardan oluşan “Memleketimden insan manzaraları” ve üçüncü ise “Dur de” ve “İstanbul” idi.
Marmara Üniversitesinde 14 Mayıs Eczacılık Bayramı nedeniyle yapılan programda Fotofarma’nın ilk kez düzenlediği ve İstanbul’da bulunan diğer eczacılık fakülteleri öğrenci ve çalışanlarının katıldığı “İz” konulu bir yarışma düzenlenmiştir.


ISPE (INTERNATIONAL SOCIETY FOR PHARMACEUTICAL ENGINEERING)ISPE, (International Society for Pharmaceutical Engineering) Uluslararası İlaç Mühendisliği Derneği, ilaç endüstrisini dünya çapında bir araya getiren, kâr amacı gütmeyen profesyonel bir topluluktur. 1980 senesinde ABD’de kurulan ISPE’nin günümüzde 90 ülkede 25.000’in üzerinde üyesi bulunmaktadır.

ISPE Turkey Affiliate, ISPE’nin Türkiye şubesi olarak Aralık 2005’te kurulmuştur. Başkanlığını İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı olan Prof. Dr. Ahmet Oğul Araman’ın yürütmekte olduğu ISPE Türkiye şubesi, 200’e yakın üyeye sahiptir.

ISPE Türkiye Şubesi’ne bağlı olarak, ISPE Öğrenci Birliği, ilk olarak İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bünyesinde 2007 yılında kurulmuştur.  Bu tarihten itibaren aktif etkinliklerle birimimiz etkinliklerini sürdürmektedir.

ISPE Türkiye Öğrenci Birliği olarak üyelerimize sunduğumuz olanaklar:
-İlaç sektöründen konuşmacılarımızın davet edildiği seminerler
-İlaç firmalarına geziler
-ISPE’nin global eğitim ağına internet üzerinden ulaşım, birçok teknik yayından faydalanma imkanı
-Fakültemizde her yıl düzenlenen poster yarışması
-Poster yarışmasında 1. seçilen grup temsilcisinin ISPE Sağlık Bilimleri Derneği’nin sponsorluğu ile Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen ISPE Yıllık Toplantısına katılarak posterlerini uluslar arası ortamda sunma olanağı
-Endüstride stajdan kariyer olanaklarına kadar birçok imkan

ISPE Türkiye Öğrenci Birliğinin İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerinden oluşan yönetim kurulunun düzenlediği etkinlik programı hakkında bilgi almak, etkinliklerin takipçisi olmak ve yönetim kurulunda yer almak için ayrıntılı bilgiyi Birliğimizin Facebook sayfasında bulabilirsiniz.

http://www.facebook.com/groups/212641908803903/

ISPE hakkında detaylı bilgi için;

ISPE Merkez:

ISPE Türkiye Şubesi hakkında detaylı bilgi için;

ISPE Türkiye Şubesi: