Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Elemanı Yeterlilik Eğitimi Hazırlık Kursu

Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Elemanı Yeterlilik Eğitimi Hazırlık Kursu

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Elemanlarına (ÜTE) Yeterlilik Eğitimi verilmesi ve Yeterlilik Sınavı yapma yetkisi Yıldırım Beyazıt Üniversitesine verilmiştir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne yapılacak eğitim başvuruları neticesinde uzaktan eğitim ile internet üzerinden Yeterlilik Eğitimi verilecek ve  merkezi olarak yapılacak olan yeterlilik sınavı sonucuna göre ÜTE Yeterlilik Belgesi alma ve TİTCK ÜTE Veri Tabanına kayıt hakkı sağlanacaktır.  İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ÜTE yeterlilik sınavları için hazırlık kursu açmaktadır. Bu bir hazırlık kursu olup katılımcıların merkezi yeterlilik sınavına hazırlanması hedeflenmektedir. Bu kurs neticesinde katılımcılara ÜTE Yeterlilik Belgesi ve TİTCK ÜTE Veri Tabanına kayıt hakkı verilmemektedir.

HAZIRLIK KURSUNA KİMLER KATILABİLİR?

Halen ÜTE olarak çalışan ya da ÜTE olarak çalışmak isteyen Yıldırım Beyazıt Üniversitesine ÜTE Yeterlilik Eğitimi için kurumsal veya bireysel başvuruda bulunmuş veya bulunmayı planlayan kişiler bu hazırlık kursuna katılabilir.

HAZIRLIK KURSU ve KAYIT ÜCRETİ

ÜTE yeterlilik eğitimi hazırlık kursu sınıf eğitimi şeklinde verilecektir. Hazırlık kursu 15-16-22-23 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 09.00-18.00 saatleri arasında düzenlenecektir.  Hazırlık kursu, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve İlaç Endüstrisi işbirliği ile hazırlanmaktadır.

ÜTE yeterlilik eğitimi hazırlık kursu için başvurular kontenjan dahilinde değerlendirilecektir. Başvuru için “İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Elemanı Yeterlilik Eğitimi Hazırlık Kursu Kayıt Formu”nun doldurularak 16 Aralık 2013 – 20 Ocak 2014 tarihleri arasında  ute.egitim@istanbul.edu.tr adresine gönderilmesi, kursa kabulü takiben 500TL (%8 KDV dahil) kurs ücretinin iletilecek olan hesap numarasına yatırılması gerekmektedir.

Ödenen eğitim ücreti; ÜTE’lere verilecek 4 günlük hafta sonu eğitimini kapsamaktadır. Eğitim ücretine öğlen yemekleri ve çay/kahve ikramları dahil olacaktır.

 

 

 

Bu kaydı paylaş

İstanbul Üniversitesi © 2017 All Rights Reserved